Telefon  +48 500 257 483

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenia PPOŻ

Ogień jest nieprzewidywalnym żywiołem, który potrafi wyrządzić ogromne szkody – właśnie dlatego szkolenia PPOŻ stanowią tak ważny element ochrony przeciwpożarowej. Wiedza zdobyta w czasie kursów pozwala nie tylko lepiej zrozumieć niszczycielską siłę pożarów oraz jej możliwe następstwa, takie jak np. przeciążenie instalacji elektrycznej, ale także nauczyć się, w jaki sposób należy się zachowywać w razie wystąpienia niebezpieczeństwa w miejscu pracy.

Jesteś pracodawcą i chciałbyś zorganizować szkolenie PPOŻ dla pracowników? Zachęcamy do skorzystania z naszego wsparcia. Posiadamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich kursów oraz potrafimy przekazywać niezbędną wiedzę w przystępny i interesujący sposób. Z pomocą Strażaka Twoja załoga dowie się m.in. jak powinna wyglądać sprawna ewakuacja oraz co symbolizują dane oznakowania przeciwpożarowe.

Czy szkolenia PPOŻ są obowiązkowe?

Zgodnie z obowiązującym prawem, a konkretniej art. 4 ust. 1 ustawy o ochronie przeciwpożarowej, każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić ochronę przeciwpożarową, do której zaliczane są również szkolenia PPOŻ. Oznacza to, że pracownicy muszą zaznajomić się z przepisami przeciwpożarowymi oraz poznać sposoby postępowania na wypadek powstania pożaru w swoim miejscu pracy.

 

Kombinezon strażacki leżący na biurku

 

Jakie są rodzaje szkoleń PPOŻ?

Wyróżniamy szkolenia wstępne, prowadzone w wymiarze 1 godziny dla pracowników nowo przyjętych, w pierwszym miesiącu pracy, obejmujące zagadnienia ochrony przeciwpożarowej na stanowisku pracy obejmujące oraz zapoznanie się z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego, podstawowe specjalistyczne, podczas których pracownik poznaje m.in. zagrożenia pożarowe prowadzone w wymiarze i zakresie dostosowanym do potrzeb określonej grupy zawodowej, oraz specjalistyczne okresowe (uzupełniające) – prowadzone w wymiarze 2 godzin, nie rzadziej niż co 3 lata dla pracowników i nie rzadziej niż co 5 lat dla kadry kierowniczej, mające na celu przypomnienie i uzupełnienie znajomości zagadnień przeciwpożarowych w zakładzie pracy oraz wskazanie ewentualnych zmian w zasadach zabezpieczenia przeciwpożarowego zakładu pracy.

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.